Nepolitické sdružení Hostiňáků, kterým není lhostejný osud Hostinného, chtějí se aktivně podílet na jeho rozvoji a mít při rozhodování o dalším směřování našeho města možnost VOLBY. Pracujeme pro Vás už dvanáct let a neměníme směr!

DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU VE VOLBÁCH A BUDEME USILOVNĚ PRACOVAT NA NAPLŇOVÁNÍ VOLEBNÍHO PROGRAMU.
                       

ZASTUPITELSTVO 15.12.2014 - aktualizováno 22.12.2014

Opozice byla téměř proti všemu
 
Na druhém zasedání zastupitelstva města, které bylo první řádné po ustavujícím, bylo možno vypozorovat pár zajímavostí. Obrovský přínos nového vedení města je možnost shlédnout celé jednání v nesestříhané podobě v nočních hodinách na kabelové televizi. Tím se přibližuje komunální politika blíže k občanům města, kteří mají možnost prověřit a zjistit v době, kdy se nemohou dostavit na jednání osobně, jak zvolení zastupitelé hájí zájmy města a starají se o jeho rozvoj.
 
Program jednání, byl naprosto očekávatelný včetně průběhu i výsledků hlasování. Před koncem roku potřebuje město schválený rozpočet, který bude vždy opozice shledávat nepřehledným kočkopsem a bude tlačit vedení města do provizoria, které by však při obhajobě svého kočkopsa nikdy nepřipustila. Takže začátek jednání byl víceméně čistě o rozpočtu.
 
Na návrh bývalého starosty byl do programu jednání zařazen bod, jehož účelem bylo zřízení výboru pro územní plánování a výboru pro životní prostředí. Vzhledem k tomu, že koalice měla připraveny již komise, které se měly zabývat těmito tématy, následovala diskuze „výbor verzus komise“. Pak přišla další témata, která vyplývala z toho, že šlo o vlastně první řádné jednání. Stanovení odměn, dovolení členů finančního a kontrolního výboru, představení komisí a výzva k práci v komisích a další.
 
Ale k těm zajímavostem. Opozice se sjednotila. KDU-ČSL spolu s nestraníkem panem Václavíkem, hlasovali jako jeden muž a tím dokázali, že nejsou vlastně anarchistická skupinka, jak to vypadalo při ustavujícím zasedání. Že jsou opozicí dokázali hned tím, že byli proti všemu. Tedy téměř. Například o stanovení výše odměn pro členy zastupitelstva hlasovali „pro“ všichni napříč celým politickým spektrem. Na tom se shodnou vždy i naši poslanci. I nadále byl opozicí bojkotován kontrolní výbor, ačkoliv náš zastupitel nabídl své místo předsedy v tomto výboru. Tím působila opozice trošku jako naštvaný malý chlapeček, kterému se nepodařilo něco vybrečet, a proto odmítá dělat cokoliv. Doufejme, že časem začne opozice důstojně a důsledně zastávat i roli hlídacího psa demokracie a nebude jen prostý negativista.
 
Věříme, že nově vzniklé komise přispějí k rozšíření možností co největšího množství lidí, kteří mají zájem o dění ve městě, přímo zasahovat a podílet se na rozhodování o věcech, které se zde dějí, a že do komisí se zapojí co nejvíce aktivních lidí.

SPLH

 
za15,12,204.jpg
Dovolujeme si pozvat občany na zasedání zastupitelstva, které se koná 15.12.2014 v zasedací síni Městského úřadu Hostinné od 18:00.
Chcete nám něco sdělit? Chcete s něčím pomoci? Podělit se o zkušenosti? Napište nám!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one