Nepolitické sdružení Hostiňáků, kterým není lhostejný osud Hostinného, chtějí se aktivně podílet na jeho rozvoji a mít při rozhodování o dalším směřování našeho města možnost VOLBY. Pracujeme pro Vás už dvanáct let a neměníme směr!

DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU VE VOLBÁCH A BUDEME USILOVNĚ PRACOVAT NA NAPLŇOVÁNÍ VOLEBNÍHO PROGRAMU.
                       

SPLH KDO JSME - TROCHA HISTORIE

SPLH - SDRUŽENÍ PRO LEPŠÍ HOSTINNÉ

SDRUŽENÍ PRO LEPŠÍ HOSTINNÉ bylo založeno před více než dvanácti lety. Hlavním cílem byla snaha oživit kulturní a společenské dění v Hostinném. Členové našeho sdružení se podíleli na organizování Neckyád na koupališti, stavěli sochy ze sněhu na náměstí nebo se snažili opravit dětské hřiště na sídlišti. Protože takové aktivity nelze dlouhodobě provozovat a udržet bez podpory města, v roce 2002 jsme se poprvé účastnili voleb do zastupitelstva.
Snímek 109.jpg
2002 - 2006
V tomto volebním období jsme získali 3 zastupitelské mandáty a čtyři roky nás zastupovali pan Josef Joklík, Jiří Půlpán a paní Dagmar Sahánková. V tomto volebním období jsme sbírali první zlušenosti. Měli jsme člena ve finančním výboru a iniciovali jsme vznik kulturní komise. Do této kulturní komise nanominovaly své členy všechny strany, ty však činnost komise nepovažovaly pro Hostinné za přínosný (prý taková komise byla zbytečná) a její další činnost jsme neobhájili.
2006 - 2010
S 6.801 hlasy jsem dosáhli na 4 mandáty v zastupitelstvu, zastupovali nás Dagmar Sahánková, Radka Nossková, Josef Joklík a Marek Raja. V první roce nás pan Raja zastupoval i v Radě města, poté co se odstěhoval, jej v radě nahradila paní Sahánková, v zatupitelstvu pan Josef Zilvar. Toto volební období bylo velkým rozčarováním. Složení Rady bylo: ODS - Junek, Hazdra, Mádle, KDU-ČSL - Klíma, Anděl, Zelení - Kesner, SPLH - Sahánková. Ale někteří zástupci ODS stáli na straně KDU-ČSL, takže nebylo možné cokoli ovlivnit, natož prosadit. Žádnou koncepci, která by se týkala plánu oprav silnic, budování dětských hřišť nebo strategie boje proti drogám atp. HLAVNĚ ŽÁDNOU KONCEPCI A DISKUSI!!!
KOU2.JPG
2010 - 2014
Říjen 2010 nám přinesl 7.934 hlasů a tím pádem pět členů v zastupitelstvu. Byli jsme druzí, ale místo v radě na nás bohužel nezbylo. Vzhledem k nasbíraným zkušenostem z minulých let se ale našim zastupitelům podařilo prosadit některé pozitivní věci (více v rubrice "Co se povedlo"). Zastupovala nás opět paní Nossková a Sahánková, přibyla paní Kazihnitková, Voláková a pan Stavrovski. Na povolebím jednání nám pan Klíma vysvětlil, že město NENÍ O DISKUSI!!! a v tomto duchu se vedlo i celé volební období 2010-2014.
Chcete nám něco sdělit? Chcete s něčím pomoci? Podělit se o zkušenosti? Napište nám!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one